Bútor. Asztalos. Faipar
-
Akarni akarnak. Menyit szánnak rá nem tudom, viszont nekünk inkább a gyors szerkezeti és kivitelezési megoldások volnának elönyben, kevésbé a látványterv. ha meglátnád mijen "tervrajzokat" kapunk néhány klienstöl azt hinnéd az öskorban vagyunk. amojan irkafirka hozá nemértö vonalkák. és ebböl adodoan sok a nézet eltérés. nincs elég idö a részleteket átgondolni, kidolgozni, és mikor megvan a butor néha biza nem ugy gondolta a kliens. és hiába hivatkozunk az ákombákom összevisszaságra mert az a válasz hogy mi vagyunk a szakik és nekümk már tudni kellet volna hogy ott mit és hogy . amugy ez a videoba bemutaott programrol részleteket hol találni?
Magyar fejlestésü, és magyar fordutással rendelkezö külföldi programforgalmazokkal vagyunk tárgyalásba, de öszintén mondom azok a programok ugy ahogy megvannak szerkesztve a mi syámunkra 20-30 százalékba hasnálhato, és az igényeinkre modositására pedig gondolom nagy összegeket kérnek ezért nem tudtunk még kiegyezni senkivel. Amugy a teknikai részbe vagyok én csak beavatva, az anyagi tárgyalásokat nem én fojtatom.
A sketchupot is egy francia kliens ajánlotta de annyira kezdetlegesen hazynálja az illetö hogy nem sokkal külömb a rajzai mint az azelötiek. -
Hát, bármilyen 3d szerkesztővel meg lehetne ugye csinálni ezeket a modelleket (akár a megrendelők irkafirkái alapján - aztán persze rákérdezni, hogy ezt akarták-e, még a gyártás előtt). A SketchUp nagy előnye a többi, hasonló programmal szemben az, hogy könnyen megtanulható és hogy olcsóbb, mint a legtöbb.
Állítólag van neki magyar verziója egyébként (mint hogy újabban magyar viszonteladója is). Mondjuk én nem nagyon használnám,mert persze támogatás (segítség) magyarul nincs, és minden egyéb "tutoriál" inkább csak angolul érhető el egyébként is.
-
Igen. ez volna az alapelv, hogy ákom bákomokat hamar és érthetö modon szakemberek nyelvére forditani oly modon hogy tisztán láthato legyen mit hogyan, na meg persze a lkiensfelé is viszaküldeni amit fog kapni visszajelzés érdekébe. Eddigi ismereteim alapján tényleg a sketchupot látnám a legjobb megoldásnak, viszont még nem ismerem a sketchupnak azon lehetöségeit miszerint darabjegyzéket ( cutlist)-et csinál, és ez is egy másik nagyon fontos pontja volna a programnak, mert eddig mindezt számologéppel 2d rajzok után egyénileg kézzel irtuk meg. hosszutávon fontos volna a sketcsupba szerkesztet elemek felületek kiimportálása CAD rendszerekbe CNC vezérlésü megmunkálások véghezvitelére.
2D-s rajzokat ijen cad alapu programba csinálok, amit az egyik CNC vezérlésü géppel szereztek be. ennek a hátránya hogy megmunkálási páják és lehetöségek vannak elötérbe hejezve,rajzolás meg modelezés csak annyi ami a munkafázisokhoz szükséges -
@trikaa2000 said:
még nem ismerem a sketchupnak azon lehetöségeit miszerint darabjegyzéket ( cutlist)-et csinál, és ez is egy másik nagyon fontos pontja volna a programnak, mert eddig mindezt számologéppel 2d rajzok után egyénileg kézzel irtuk meg.
A Pro verziónak van egy "Generate report" funkciója, de hasonló plugin (épp "Cutlist" néven) van ingyenes is, aztán vannak még más pluginok is, mint a "Cutlister" például.
@trikaa2000 said:
hosszutávon fontos volna a sketcsupba szerkesztet elemek felületek kiimportálása CAD rendszerekbe CNC vezérlésü megmunkálások véghezvitelére.
Ilyen exportálásokra is van természetesen lehetőség (attól is függ, hogy ezt a gépet milyen fájltípusokkal lehet "etetni").
-
Akadt egy kis problémám. Két profilos darabot ösze szeretnék illeszteni ugy hogy a profil negativ alakzatba megmaradjon a másikon. csatolom a fájlt.
-
Mire gondolsz pontosan (vagyis hogy kéne elhelyezkedjenek)?
Itt van egy példa - a rózsaszín "vége" most úgy van "kifaragva", hogy pontosan illeszkedjen a sárgához.
-
Ok. Ez az, viszont az én csatolmányom nem egésszen hejes, a végek nem törnek meg, nincs az a kicsi viszafordulás az összeilleskedési felületeken. Hogy kell ezt csinálni, csatolok egy jobb példát.
-
fontos nekem az hogy egy modelröl bármilyen görbe felületet át tudjak vinni a másikra ugy hogy az illeszkedés tökéletes legyen
-
Sikerült. egy kicsit körólményesen de a végeredmény jó. Gondolom. a kérdésem az hogy tudom-e nyujtani edit group-al azt aminek mind a két oldalán profil van, vagy hejesebb komponest csinálni és ott a méreteket válltoztatni.
-
-
@trikaa2000 said:
fontos nekem az hogy egy modelröl bármilyen görbe felületet át tudjak vinni a másikra ugy hogy az illeszkedés tökéletes legyen
Ez a Pro verzióban a "Solid tools" eszközzel bármikor, egy kattintással megoldható. Ehhez az kell, hogy ami darabot csinálsz, az "solid" group/component-ként jelenjen meg a SketchUp-ban. Ha egy ilyenre rákattintasz a jobb egérgombbal és az "Entity info"-t választod, ott kiírja, hogy "solid" vagy sem. (Én ezt az ablakot mindig nyitva tartom, úgyhogy bármit kijelölök, rögtön tudom, miféle dologgal állok szembe)
Nos, "solid" ("tömör") az, ami teljesen zárt, nincsenek belőle kiálló élek, nincsenek benne fölösleges felületek, vagy röviden szólva: minden él/vonal két felületet határol.
Itt egy példa az egyik modelleddel, amelyet csatoltál.
Ehhez hasonló eszköz (amely működik az ingyenes verzió alatt is) ez a plugin:
http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?t=14773 -
Ez igen. Ok, jó érthetö minden és nagyon sok minden megoldható ezzel a módszerrel.
Csoportok, és komponensek viselkedésével kapcsolatba volna kérdésem. Több mélségü komponens esetén, az explod parancs teljesen szétveti a csoportot vagy csak a legkülsö szintete? -
És mivel lehet megcsinálni azt, amivel a képekre a magyarázó szöveget ráraktad?
-
Közben gyülnek a kérdeznivalok
- Metszetet eszközt használatábol hogy kell kijönni, vagyis a metszösikot eltüntetni? Van ugyan egy ojan eszköz hogy display sectin plan, mellette meg display section cut, viszont azok csak elrejtik.....????????
- A View parts plugin használva megjelennek az elemek nézete scene x, y, z...stb, azt hogy lehet egyböl eltüntetni, esetleg lementeni valahová
-
@trikaa2000 said:
Több mélségü komponens esetén, az explod parancs teljesen szétveti a csoportot vagy csak a legkülsö szintete?
Mindig csak azt, amire kiadod az utasítást. Pl. van egy kétszintű csoportod és a legfelső szintet "robbantod" (explode), akkor az alatta levő szint megmarad. Ha a legfelső szinted szerkeszted és az alatta levőt robbantod (odabent), akkor a legfelső szint megmarad.
@trikaa2000 said:
És mivel lehet megcsinálni azt, amivel a képekre a magyarázó szöveget ráraktad?
@trikaa2000 said:
- Metszetet eszközt használatábol hogy kell kijönni, vagyis a metszösikot eltüntetni? Van ugyan egy ojan eszköz hogy display sectin plan, mellette meg display section cut, viszont azok csak elrejtik.....????????
Csak elrejtik. Pontosabban a láthatóságukat kontrollálják (ami ugyebár ugyanaz). Mi a példa pontosan?
@trikaa2000 said:
- A View parts plugin használva megjelennek az elemek nézete scene x, y, z...stb, azt hogy lehet egyböl eltüntetni, esetleg lementeni valahová
Nem ismerem ezt a plugint. Tudnál egy linket adni?
-
-
OK, megnézem (most el kell mennem)
-
OK, látom már, hogyan működik. Akkor a kérdésem: mit karsz eltüntetni? A Scene füleket?
-
Igen.Eddig mind kitörólgettem a scen-eket. De majd kitapsztalom hogy ha utolag válltoztatok a modelen, a scen-ken is megtörténike a válltozás. Ha igen akkor érdemes lenne elmenteni hogy legyen mindig kéznél.
Mijen esköz a legalkalmasabb a tegnapi csapok példában ugy metszeni, vágni hogy az eredmény két 45 fokos szögben illeszkedö sima felületü darabok kapjak? -
A Scene-ek valójában arra valók, hogy "elmentsenek" bizonyos beállításokat: kameraállást, egyes objektumok vagy rétegek láthatóságát/elrejtését, év- és napszakokat (árnyák) bár ez neked nem kell, metszetet, stílust stb. Ha kitörlöd őket, ott vagy, ahol elkezdted a dolgot.
A 45 fokos szöghöz valójában azt kéne tudnom, hogy pontosan mi, miből kéne kivonódjon/hozzáadódjon. Persze, meg lehet csinálni, csak én azt nem tudom, te pontosan hogyan akarod. A megoldás az, hogy megmodellezed az egyik felet (45 fokos szögben, azokkal a kiugró csapokkal, amelyek ott kell legyenek), majd ezt mintegy "mintát" használod arra, hogy a másikból kivond.
Mindjárt összerakok egy egyszerű(bb) példát.
Advertisement